Ürünlerimiz

E-bültene üye olun

Sizi Arayalım - Formu Doldurun

GÜÇ İLETİM KAPLİNLERİ » EMS-PF ÇELİK/ALÜMİNYUM KAPLİN

 Bakım gerektirmez, yağlama gerektirmez ve boşluksuzdur
• 2, 2.5 ve 3 inçlik dış çaplarda alüminyum ve paslanmaz çelik olarak üretilmektedir. Standart olarak, çabuk değiştirilebilir konik başlıklıdır. 
• Maksimum 1 ¾ inçe kadar ölçülerde inç veya milimetre delik çaplarında imal edilebilir.
• 1800 lbin’e (205Nm) kadar tork kapasitesi
• Yüksek burkulma dayanımı
• Açısal, paralel ve eksenel kaçıklıkları karşılayabilir.
• Daha az paraya daha çok tork sağlar

PowerFlex esas olarak çok ekonomik bir güç iletim kaplinidir. Sağladığı Faydalar şunlardır; yağlama gerektirmez, bakım gerektirmez, kama oluğu gereksinimleri yoktur ve boşluksuzdur. Bunların yanında bu, ürün, geçmişte aynı boyutlarda üretilen Helical güç iletim kaplinlerine göre daha fazla torku daha az bir fiyata sağlar.
PowerFlex’i oluşturmak için, 4 anahtar özellik bir araya getirilmiştir: HELI-CAL Flexure, çıkartılabilir konik başlığın rahatlığı, yüksek tork kapasitesi(1800 lb.inç’e kadar) ve yğksek  kaçıklıkları karşılama kapasitesi.
PowerFlex tasarım sürecinin ilk dönemlerinde; geçmişte testedilmiş ve kanıtlanmış HELICAL Flexure’ın, bu kaplinin temel parçası kullanılmasına karar verilmiştir.
Bobin kalınlığı, bobin sayısı, başlangıç sayısı ve flexure iç çaplarının çeşitli kombinasyonları tekrar gözden geçirildikten sonra, oldukça büyük kaçıklıkları karşılayabilen, büyük bir tork kapasitesi, yüksek burkulma dayanımı ve makul fiyat sağlayan çift bobin başlangıçlı bir HELI-CAL Flexure konfigürasyonuna ulaşıldı. Bu yeni serinin geliştirilmesi müşteriye verilen değeri göstermektedir. Yeni seri bir kaplin üretirken her zaman ana hedefimiz müşteridir.
Bu yenilikçi tasarım, iki milin her birleşmesinde meydana gelen paralel sıkıştırma/uzatma ve açısal kaçıklık gibi birçok çalışma değişkenini karşılayacak esnek bir mil kaplini sağlamaktadır. PowerFlex’in benzersiz olan esneyen parçası, iki mil arasındaki eksenel hareketi de karşılamaktadır. PowerFlex, anotlanmış alüminyum ve paslanmaz çelik olarak mevcuttur. Mil çapı ölçüleri 0.50 inç (12mm)ile 1.75inç(44mm) arasında değişmektedir. Tork kapasiteleri 2inç dış çaplı alüminyum için 250 lbin (28Nm) ile 2inç dış çaplı paslanmaz çelik için 1800 lbin (205Nm) arasında değişmektedir.
Yeni kaplinler, birbirleri arasında 180º mesafe olan çift bobin başlangıcına sahip iki esnek elementten oluşturulmaktadır. Her bobin, iyi bir esneklik için yeterince uzun ama aynı zamanda burkulma dayanımı sağlamak içinde yeterince kısa olan spiral bir konfigürasyondur. Bu yüksek burkulma dayanımı, pozisyon doğruluğunun kritik olduğu hareket kontrol sistemleri için aşırı derecede önemlidir. Her bir çift bobin başlangıçlı element 2º bükülebilir,  bu da toplamda 4º’lik bir açısal kaçıklık karşılanabilir demektir.. Esnek elementler, iki mil arasındaki paralel sapmayı sağlamak için çiftler halinde kullanılır.
Çift bobin başlangıçlı yapı, PowerFlex’e, 6.000 RPM’ye kadar yüksek dönme hızına sahip uygulamalar için uygun olmasını sağlayan bir stabilite sağlar. Kaçıklıkları karşılamak için gerekli olan esnekliğin tamamı tek parça malzemeden yapılan bobinler tarafından sağlandığı için, PowerFlex, güç iletiminin zor olduğu uygulamalar için mükemmeldir. Esnek element tek parçadan oluştuğu için bu kaplin bakım gerektirmez. Bunun yanı sıra yüksek burkulma dayanımı özelliği gösteren PowerFlex, aynı zamanda özellikle yüksek torklu hareket kontrol uygulamalarına çok iyi uyum sağlamasına olanak veren boşluksuzluk özelliği de göstermektedir. PowerFlex, yağlama imkanının sınırlı yada hemen hemen imkansız olduğu uygulamalarda, bakım masrafları (böyle bir masraf gerektirmez) açısından  hatırı sayılır kazançlar sunmaktadır.
Konik başlık eklemesi, kaplini mile tutturmada pozitif bir yöntem sağlamaktadır. Kılavuzun konik açısı iyi bir eşmerkezlilik sağlayacak kadar küçüktür ve tork iletme kapasitesi kılavuzu kolayca kaplinden çıkarmaya yetecek kadar fazladır. Kurulum, başlığı milden geçirip daha sonra da kaplini doğru pozisyona koyarak gerçekleştirilir.  Başlık, altıgen kafalı vidaların yıldız modeli ile (sırayla her birini azar azar sıkarak) yavaş yavaş belirtilen torka kadar ileri doğru sıkıştırılır. Kurulumu tamamlamak için, bu yıldız modeliyle sırayla sıkıştırma işlemi daha sonra diğer uçta da tekrarlanır. Konik başlığın tutma kapasitesi kaplinin maksimum tork kapasitesinden daha fazla olduğu için, kama oluklarına gerek duyulmaz.
PowerFlex’in çıkartılması altıgen kafalı vidaların her iki uçtan da çıkartılmasıyla gerçekleştirilir. Konik başlıklar,  altıgen kafalı vidaların ikisinin konik başlık flanşının yivli deliklerine vidalanmasıyla kaplinden ayrılır. Altıgen kafalı vidaların sıkıştırılmasıyla, konik başlık kaplinden ayrılır ve sürtünme konik eklemesi serbest kalır.
Hassas delik çapları için konik başlıklar işlediğimiz için, PowerFlex kaplinler, müşterinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hızlı bir şekilde toplanabilir ve müşteriye gönderilir. Müşteriler kaplinin delik çaplarını kendileri de değiştirebilirler..
PF Serisi PowerFlex hem inç hem de metrik delik ölçülerinde, alüminyum veya paslanmaz çelik olarak mevcuttur. Acil teslimatlar için birçok boyut mevcuttur. 
 
PDF Dosyası   Teklif İsteyin
Medya Portakal